Łagodny płyn micelarny-tonik 2 w 1. Tołpa, Green, Oczyszczanie.

Styczeń 5, 2018 0

Tonik, jak już nie raz wspomniałam, jest bardzo ważnym kosmetykiem w naszej pielęgnacji. Na rynku jest ich bardzo dużo, dlatego stale próbujemy nowych propozycji. Ja ostatnio skusiłam się na łagodny płyn micelarny-tonik 2 w 1 od Tołpa z serii Green, oczyszczanie. Jesteście ciekawi?

Tołpa płyn micelarny – tonik 2 w 1 można zakupić w wielu drogeriach. Ja swoje opakowanie kupiłam w Lidlu, także można i szukać go w marketach. Na pewno też produkty Tołpa są dostępne w Rossmann. Za około 15 złotych (ja kupiłam chyba za 12 zł) otrzymujemy 200 ml toniku. Dla mnie to jest ilość na jeden miesiąc, korzystając rano i wieczorem. Substancje aktywne to ekstrakt z kwiatu bławatka i ekstrakt z korzenia lukrecji. To właśnie one pozwalają na odświeżenie i nawilżenie. Warto wiedzieć, że lukrecja ma właściwości wiązania wody w skórze.

Czy tylko ja źle trafiłam?

Na początku przyjrzyjmy się opakowaniu. Plastik butelki jest dość sztywny, co moim zdaniem jest na plus. Jeśli chodzi o korek, to w teorii został wymyślony fajnie. Bo naciskamy z jednej strony i druga podnosi się do góry i tam jest otwór, którym będzie wypływać produkt. Ale to tylko teoria. Nie wiem, czy tylko ja tak źle trafiłam, czy to ogólny problem, ale u mnie to wieczko po prostu ciekło od pierwszego otworzenia. A więc nie nadawało się do przenoszenia, czy nawet nie mogło się wywrócić, bo od razu wypływał płyn z niego.

Łagodny płyn micelarny-tonik i obietnice producenta

0% sztucznych barwników, PEG’ów, SLS’ów, silikonów, oleju parafinowego, parabenów i donorów formaldechydu

Nie da się ukryć, skład jest dobry.

Naturalny kolor, roślinne składniki aktywne, opakowanie bezpieczne dla środowiska – poddawane recyklingowi

Kolor był lekko zielony, składniki aktywne faktycznie są roślinne i to dobrze. Opakowanie może i bezpieczne dla środowiska, ale co z tego jak nie jest szczelny.

Łagodnie oczyszcza i tonizuje skórę. Można go również używać do oczu i ust

Skoro to płyn micelarny, to ja również stosowałam go do zmywania makijażu. Przyznam, że taki klasyczny dzienny makijaż zmywał bez problemu. Z oczami już takie problemy były. Ale nie wymagajmy cudów.

Odświeża i przywraca komfort

W moim przypadku nie. Topła 2w1 zostawia na skórze coś w rodzaju filmu. Ja czułam, że ciągle mam coś na twarzy. Delikatne ściągnięcie. Nie było to przyjemne. I miałam wrażenie, że muszę jeszcze umyć twarz i przetrzeć innym tonikiem. Dla mnie nie zostawiał komfortowego uczucia.

Muszę przyznać… że to nie tonik dla mnie

Po raz pierwszy musze napisać, że tonik nie jest dla mnie.  Tołpa, Green, Oczyszczanie łagodny płyn micelarny-tonik 2w1 to produkt, który się u mnie nie sprawdził. Zakrętka nie była szczelna, ciągle z niej kapało. Zostawiał nieprzyjemną warstwę na twarzy, co mnie irytowało. Skład ma bardzo dobry, wygodną aplikację i przyjemny zapach.

Zapraszam Cię również do wpisu Jak prawidłowo tonizować twar? oraz moich recenzji toników do cery mieszanej.


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *