Tonik zwężający pory na dzień/na noc – Ziaja oczyszczanie skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Liście Manuka

Marzec 1, 2018 0

Dziś przychodzę do Was z kolejną recenzją toniku. Przyjrzymy się bliżej tonikowi zwężającemu pory na dzień / na noc z Ziaji. Jest to seria liście manuka, która jest przeznaczona do oczyszczania skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Przyznam, że skusiło mnie zwężanie porów… a co wyszło?

Ziaja to fima, którą dostaniemy niemalże wszędzie: apteki, drogerie, markety i supermarkety. Także dostępność produktu nie sprawia nam żadnego problemu. Cena to niecałe 10 złotych, więc też korzystna. Otrzymujemy 200 ml produktu z atomizerem. Tonik zwężający pory jest przeznaczony do stosowania zarówno rano, jak i wieczorem. Liście manuka, które są substancja aktywną w toniku, działają łagodząco i  wspomagają gojenie ran.

Atomizer – zbawienie czy przekleństwo?

Jak wzięłam z półki tonik z Ziaji, to myślałam, że atomizer, to genialna sprawa… Ale przyznam szczerze, że to mało wydaje rozwiązanie i nie zawsze się sprawdza. Jeśli bardzo dobrze oczyszczasz twarz i nie potrzebujesz już przecierać twarzy tonikiem, tylko ją stonizować – to super. Pryskasz 3-4 razy (sporo produktu wtedy ląduje na podłodzie) i pozostawiasz twarz do wchłonięcia produktu. Jednak jeśli chcesz mieć pewność, czy twarz jest dobrze oczyszczona, to logika podpowiada, żeby nanieść tonik na płatek kosmetyczny. Jak mamy atomizer, to nie jest to takie proste – bo znowu mam wrażenie, że dużo produktu odbija się od płatka i się marnuje. Poza tym nie uzyskujemy tak mokrego wacika, by przesuwaniem nim po twarzy było przyjemne – bo stale jest za suchy. No więc odkręcam butelkę i leje na płatek. wtedy jest najlepiej.

Tonik zwężający pory na dzień/na noc – obietnice producenta

Tonizująco – uzupełniający preparat do demakijażu i oczyszczania skóry.

Zgadza się, usuwa makijaż i oczyszcza cerę.

Działa ściągająco na rozszerzone pory.

Niestety nie zauważyłam tego na swojej twarzy.

Zawiera organiczne kwasy o działaniu mikrozłuszczającym.

I tak trzeba stosować peeling, bo efekt jeśli jest, to jest znikomy.

Wspomaga łagodzenie zmian trądzikowych.

W moim przypadku jest zaognienie zmian ropnych i zapychanie porów.

Zawiodłam się…

Przyznam szczerze, że kupując tonik zwężający pory od Ziaji, miałam co do niego dobre przeczucia. Jednak, jak widać po wpisie, myliłam się. Oczyszcza skórę i tonizuje. Jednak to złuszczanie, to troszkę ściema. No i denerwuje mnie to, że nie tylko nie zwęża porów, ale i powoduje ich zapchanie. Zawiodłam  się i na pewno nie kupię go ponownie.


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *