Mleczko wzmacniające przeciw wypadaniu włosów od Basil Element

Grudzień 13, 2017 1

W jednym z pudełek ShinyBoxa przyszło do mnie mleczko wzmacniające przeciw wypadaniu włosów od Basil Element. Czekało długo na swoją kolejkę i nadszedł ten czas. Jeśli ciekawi Cię ten produkt i moje wrażenia, to zapraszam do czytania.

Seria wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów od Basil Element

Basil Element stworzyło specjalną serię wzmacniającą przeciwko nadmiernemu wypadaniu włosów. Jest ona przeznaczona dla osób, których włosy wypadają i są ogólnie osłabione. Co ciekawe mamy tutaj nawet pisane przyczyny wypadania włosów:  genetyczno-hormonalne, środowiskowe, przyjmowanych kuracji, w wyniku stresu, po ciaży, w wyniku przeziębienia, osłabienia organizmu, a także dla osób ze skłonnościami do łojotoku i świądu.

Cała seria składa się z czterech produktów zawierających bazylię: szamponu, odżywki, mleczka i maski do włosów.  Na ulotce każdy preparat jest dokładnie opisany i tam również znajdziemy sposób jego użycia. Co ciekawe wypisane są efekty po używaniu danego produktu po 4 tygodniach.

 


Mleczko wzmacniające od Basil Element

Ma bardzo lekką formułe, którą rozprowadzamy przez rozpylenie – podoba mi się ta forma. Mleczka nie trzeba zmywać, co również jest plusem, bo jest wygodne na co dzień. Ma dawać więcej połysku, objętości i miękkości. Specjalne składniki sprawiają, że włosy nie tylko ładnie wyglądają, ale również odrastają i zagęszczają się.  Po 4 tygodniach według producenta efekty to:

  • wzmocnione włosy
  • zagęszcza i zmiękcza je
  • nawilża skórę głowy
  • hamowanie wypadania włosów
  • zapobiegania rozdwajania końcówek
  • przywrócenie dobrego ułożenia fryzury
  • łagodzenie podrażnienia skóry
  • zwiększenie objętości włosów
  • łagodzenie swiądu

Jak używać mleczka do włosów?

Mleczko rozpyla się na umyte, wysuszone ręcznikiem włosy. Rozczesujemy je by rozprowadzić mleczko po całych włosach. Oczywiście nie spłukujemy. I można po chwili już stylizować włosy. Ja stosowałam je po myciu włosów, ale jako że chciałą zobaczyć, jak faktycznie działa przy codziennym użytkowaniu, a więc jeśli nie myłam danego dnia włosów, to stosowałam mleczko rano na suche włosy – to też jest prawidłowe – pomaga “przywrócić dobre ich ułożenie”.

Moje zdanie o mleczku z bazylią i jedwabiem

Po pierwsze urzekł mnie sposób nakładania mleczka. Rozpylanie sprawia, że po pierwsze jest to wygodne, a po drugie nie obciąża włosów. Zapach jest nieoczywisty, ale przyjemny. Aż chce mi się wąchać swoje włosy. Myślę, że to właśnie zasługa bazylii. Jeśli chodzi o efekty, to widzę, że włosy są wzmocnione i lepiej wyglądają. Jednak jeśli chodzi o wypadanie włosów, to tutaj nie mogę powiedzieć, że zaskakującą poprawił się ich stan. Może korzystając z całej serii, zmniejszyłaby się liczba wypadających włosów. Moje włosy lśnią, wolniej się przetłuszczają i są przyjemniejsze w dotyku.


Nie miałam w rękach tej serii, ale słyszałam o niej sporo dobrego

Grudzień 27, 2017 at 5:49 am Lola Reply

Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *