Jak prawidłowo tonizować twarz?

Styczeń 16, 2018 0

Rozpoczynają przygodę z makijażem i wchodząc w wiek dbania o siebie, każda kobieta powinna nauczyć się prawidłowo tonizować twarz. Jest to ważny proces ze względu na przywrócenie właściwego pH cery. Dodatkowo weryfikuje, jak dobrze ją oczyściliśmy. Zapraszam do wpisu, w którym dowiesz się, jak prawidłowo tonizować twarz.

Tonizacja ma za zadanie przywrócenie właściwego pH skóry. Podczas kontaktu naszej twarzy z wodą, pH zmienia się na zasadowe, przez co nasza skóra jest bezbronna. Prościej o infekcje bakteryjne, czy wirusowe oraz niechciane wypryski. Poza tym cera sama potrzebuję dwóch godzin, by przywrócić sobie odpowiednie pH. Jeśli na niestonizowaną twarz nałożymy krem, to substancje są wchłaniane słabiej, ponieważ skóra musi najpierw wrócić do swojej odpowiedniej formy, by przyjąć składniki z zewnątrz.

Płatek płatkowi nie równy

Z płatkami kosmetycznymi jest jak z ubraniami. Niby każda to bawełna, ale nie każda tak samo przyjemna. I tutaj mamy to samo płatek płatkowi nie równy. Jeśli widzisz, że płatek kosmetyczny nie chłonie toniku, czy innego produktu, którego na nim korzystasz, znaczy że nie jest dobry. Kolejna sprawa, jeśli zamiast delikatnego przecierania, czujesz jak płatek jest szorstki i aż ciągnie skórę – również z niego zrezygnuj. Płatek ma być delikatny, przyjemny w dotyki, dobrze chłonąć produkt i nie rolować się. Nie powinien również zostawiać na twarzy swoich fragmentów. Wydaje się to śmieszny temat, a zapytaj swojej kosmetyczki. Zobaczysz, ile ona próbowała płatków i jak wiele z rynku nie nadaje się.

Tonik dopasowany do Twojej cery

Jak już wybrałyśmy odpowiednie płatki do tonizacji twarzy, to teraz potrzebujemy produktu. Tutaj musimy zwrócić uwagę na dwie istotne sprawy. Po pierwsze zawartość alkoholu. Ja uważam, że toników alkoholowych nie powinno się stosować, nawet na cerach tłustych czy mieszanych. Powoduje on wysuszenie i jeszcze większy łojotok. Jeśli ktoś koniecznie chce, to może stosować taki tonik alkoholowy punktowo na wypryski, ale nie na całą twarz. Do prawidłowej tonizacji tonik musi być bezalkoholowy! Drugą ważną kwestią jest dopasowanie składników aktywnych do naszej cery. Zupełnie inne potrzeby ma skóra sucha, a inne tłusta.  Więc szukajmy toników dedykowanych dla tych cer, ze składnikami aktywnymi, które pozwolą zachować cerze dobry wygląd i przywrócić prawidłowe pH.

Prawidłowa tonizacja twarzy

Mamy płatki kosmetyczne i dopasowany do naszych potrzeb tonik, a więc przyszedł czas na tonizację. By prawidłowo przeprowadzić tonizację, musimy pamiętąć o kilku kwestiach. Po pierwsze po co to robimy? Chcemy przywrócić pH, ale również sprawdzamy, czy dobrze oczyściliśmy twarz z makijażu, sebum czy innych zanieczyszczeń. Samo spryskanie twarzy nic nie da. Musimy skorzystać z płatka kosmetycznego i przetrzeć naszą skórę. I pamiętaj, nie żałuj tonika. Dobrze nasączony płatek da Ci komfort tonizacji i nie podrażni skóry. Poniżej znajdziesz pokolei strefy twarzy, które tonizuję tak, by nie pominąć żadnego miejsca.

  1. Okolice oczu – przykładamy dobrze nasączony tonikiem płatek do powiek i ściągamy w dół (by nie rozciągać powieki), a następnie dolną powiekę od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka
  2. Czoło – zazwyczaj robię to również symetrycznie od środka czoła ku jego bokom w trzech ruchach
  3. Środkowa część twarzy – przechodzimy do nosa i policzków. Również działamy symetrycznie na obu częściach twarzy – od grzbietu nosa w stronę uszu w kilku ruchach, by nie robi mijaków
  4. Okolice ust i broda – nie zapominajmy o łuku kupidyna nad ustami i brodzie, na której często pojawiają się wągry.
  5. Szyja i dekolt – te strefy również powinniśmy tonizować. Szyję zawsze ku ruchem ku górze, a dekolt w dowolny sposób.
  6. Okolice uszu – na koniecz polecam również użyć toniku w okolicach oszu, ponieważ tam również często pojawiają się wypryski i warto zadbać o nią. Szczególnie polecam zadbanie o strefę za uszami.

Oczywiście jeśli po tonizacji okazuje się, że na płatku jest jeszcze makijaż czy inne zabrudzenia, to kontynuujemy proces do momentu, aż płatek będzie czysty.

Jeśli macie swoje sposoby tonizacji, czy ulubione produkty, to zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach. Jeśli chcesz przeczytać moje opinie na temat toników do cery mieszanej, to zapraszam Cię do tagu tonik (kliknij, by przejść do tagu). Do zobaczenia w kolejnym wpisie.


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *