Trendy 2017

Maj 12, 2017 0

Czasami trendy trwają tylko jeden sezon, a innym razem nawet kilka lat. Dzisiaj chcę Wam przybliżyć trendy, które zapoczątkowały swoją popularność w 2016 roku i nadal porywają wiele Polek. Przeczytaj i poznaj trendy 2017.

Azjatyckie kosmetyki

Pewnie o tym już słyszała każda z nas. Azjatyckie kosmetyki to produkty, których na naszym rynku jest coraz więcej. Dlaczego? Bo my je chcemy mieć, więc znalazły się osoby, które je sprowadzają. A dlaczego chcemy je mieć? Wszystko za sprawą książki Charlotte Cho „Sekrety urody Koreanek”, opisującej 10 kroków pielęgnacji i pokazującej, że to też może być przyjemność. Wiele z nas zapragnęło spróbować. A gdy spróbowało, to pokochało. Stąd też są wśród trendów 2017 roku.

DIY

Drugim trendem, który moim zdaniem dla niektórych jest hobby i codziennością, jest Do it Yourself – DIY. Okazało się, że wystarczy pokazać, że wiele rzeczy da się zrobić samodzielnie, a Polki uwierzą w siebie i zaczną robić to same! Co ciekawe jedne z nas robią to dla zdrowia, a inne dla oszczędności. A każda z nas czerpie z tego przyjemność i satysfakcję, bo przecież zrobiła to sama.

Personalizacja kosmetyków

Jak rozumieć personalizację kosmetyków? Nie chodzi tutaj tylko o to, że dobieramy kosmetyk do typu naszej cery czy naszych wymagań. Sięgamy również tego, że kosmetyk jest tworzony dla nas od podstaw. Zdecydowanie jest to odpowiedź na indywidualne potrzeby każdej z nas. Jednak wydaje mi się, że jest to trend 2017, na który mogą sobie pozwolić zamożne Panie. Dlaczego? Ponieważ wiele z nich jest tworzonych na podstawie diagnozy dla genocosmetics lab, który odczytuje 8 zmiennych określających naszą skórę – ale o tym będzie osobny wpis!

Węgiel i nowe składniki

Trendy 2017 obejmują również węgiel i nowe składniki. Coraz więcej osób docenia to, co pochodzi od natury. Korzystamy z dobrodziejstwa ziemi i doceniamy właściwości dobroczynne nie tylko węgla, ale również herbaty czy oleju. Jak się okazało, węgiel aktywny doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Na przykład do domowe czarnej maski. Węgiel ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Jeśli chodzi o herbatę, to tutaj warto wspomnieć o matcha – najczystszej i najzdrowszej odmianie zielonej herbaty. Wykorzystujemy ją do domowych maseczek a trądzik. Doceniamy również naturalne oleje roślinne. Najbardziej znanym jest olej kokosowy, który stosujemy nie tylko w diecie, ale również do nawilżania ciała, włosów, pielęgnacji twarzy.

Naturalność – najważniejszy trend 2017

Nikt nie mówi, że mamy się nie malować, ale chodzi raczej o to, żeby nasz makijaż podkreśla naszą urodę, a nie ją całkowicie zmieniał. Bo to właśnie naturalność jest najważniejsza. Co ciekawe ten trend w 2017 roku bardzo mocno podkreślają gwiazdy. Co ciekawe Alicia Keya na największych galach w ostatnich miesiącach pokazywała się całkowicie bez makijażu. Pokazała, że nie trzeba tony ulepszaczy, żeby czuć się pewnie i wyglądać dobrze. Co ciekawe trend naturalności nie obejmuje tylko makijażu, ale również fryzury. Bardzo mi się to podoba!

Rozświetlenie

Trend, którego nie da się nie zauważyć, bo błyszczy na odległość. Czyli rozświetlenie. Rozświetlenie twarzy, by wyglądała zdrowo i promiennie. Kosmetyki z brokatami, by urozmaicić makijaż i przyciągnąć wzrok. Przy okazji zapraszam do wpisu top 10 rozświetlaczy według Wizaż – bardzo ciekawe zestawienie kosmetyków we wszystkich przedziałach cenowych.

Jak Wam się podobają trendy 2017? Które z nicj porwały i Was? Koniecznie napiszcie, co testowałyście i co się u Was sprawdziło.


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *