Przygotowania do kursu makijażu

Wrzesień 2, 2017 0

Jak wiecie, przygotowuje się do kursu makijażowego. Nie chcę tam jechać całkowicie “ciemna”. No więc troszkę się do tego przygotowuję. I właśnie w dzisiejszym wpisie przekażę Wam, co takiego robię, tudzież chce zrobić, bo ciągle trwają działania przed kursem w ASP. Zapraszam do lektury. Jeśli i Wy chcecie wziąć udział w kursie, to mam nadzieję, że przyda się Wam moja lista.

Poradnik makijażowy w postaci książki

Pierwsze o czym pomyślałam, to coś w wersji papierowej, co da mi podstawy teoretyczne nie tylko na temat makijażu, ale również akcesoriów i narzędzi do jego wykonania. Ja wybrałam RLM Tajniki Makijażu – Ewa Grzelakowska-Kostoglu. Znany teraz poradnik. I myślę, że warto go przeczytać. Nie dlatego, że jest popularna, ale dlatego, że daje nam wiele informacji. Nie musimy kupować nowej książki, można na allegro kupić używaną, ja tak zrobiłam. Troszkę zaoszczędziłam, a jest ona w dobrym stanie. Oczywiście nie twierdzę, że to jest jeden, najlepszy i tylko ten poradnik się liczy. Znajdź sobie taki, który do Ciebie przemawia i zaspokoi Twoją ciekawość.

Jak skończę ją czytać, to na pewno pojawi się recenzja i skonfrontuje wiedzę z tej książki z wiedzą z kursu i zobaczymy, czy się zgadza. No i tam zobaczycie, jakie tematy obejmuje i czy wyczerpuje je.

Zbawienny YouTube

Jak można było żyć bez YouTube? Też tak macie? Nie mam pojęcia… Nie no bez przesady, ale przyznacie, że ten portal pomaga nam. Za darmo mamy dostęp do opinii wielu osób na temat jednego produktu, porady dotyczące pielęgnacji i makijażu, ale również wiedzę dla wizażystek. Także podstawy możemy sobie wypracować sami. Mamy dostęp do niego w każdej chwili, ogranicza nas jedynie dostęp do Internetu.

Jaką tematykę filmów wybieram?

 • poradniki dotyczące pielęgnacji
 • poradniki dotyczące wykonywania makijażi
 • kufer wizażysty – dobrze wiedzieć, co warto w nim mieć
 • ulubieńców miesiąca – dobre kosmetyki, które są aktualnie na rynku
 • porównania kosmetyków
 • buble – to też warto wiedzieć

Jeśli chodzi o youtuberki, które oglądać, to jest to Red Lipstick Monster, Zmalowana, Karolina Zientek MakeUp Artist, a ostatnio polubiłam również Adrianna Grotkowska Make Up. A z takich luźniejszych kanałów beauty to Stylizacje i Panna Joanna.

Jeśli znacie i oglądacie dziewczyny, które uczą i pokazują make upy dla początkujących, to koniecznie dajcie znać we wpisach.

Pędzle, foto pixabay

Mam mój zestaw pędzli – nie mówcie mi co mam robić…

Pędzle to narzędzie, które są niezbędne do makijażu innych osób. Siebie można pomalować bez nich, ale zdecydowanie jest to wygodniejsze. Ja postanowiłam zebrać swój zestaw pędzli przed szkoleniem, ponieważ chce porozmawiać z prowadzącymi na ich temat i o ewentualnych zmianach. No i do świadczenia usług zdecydowanie trzeba mieć pędzle. Na rynku jest ich ogrom, ale co wybrać i które pędzle nam się przydadzą? O tym może osobny wpis, ja tylko wypiszę podstawowe pędzle, które wiele osób uważa za podstawę do makijażu. A są o:

 • mały, puchaty pędzel – niby mam, ale nie wiem, czy jest dobry
 • pędzel kulkowy – mam z Zoevy i dobrze mi się nim pracuje
 • duży, ścięty, puchaty pędzel do różu – mam dwa, ale tylko jeden moim zdaniem się nadaje, chciałabym też wypróbować włosie naturalne
 • skośny płaski pędzelek – też mam z Zoevy i jest super, ale mam też fajny odpowiednik z Aliexpress i radzi sobie bardzo dobrze z rysowaniem kresek
 • kabuki do pudru – wiele osób uważa, że powinien to być puszek, ale do malowania innych osób jest to niepraktyczne pod względem ekonomicznym, a mi osobiście kabuki dobrze sprawdza się do utrwalania podkładu

Jeśli chcecie, to po kursie z chęcią napiszę Wam coś o moich pędzlach i o tym, co potrzebuję jeszcze do kolekcji. Oczywiście pędzli mam więcej, ale nie zawsze są one potrzebne i co ciekawe nie zawsze się sprawdzają. Może o tym innym razem.

Kuferek wizażysty – lista podstawowych produktów

I to moim zdaniem jest ważny etap, jeszcze nie mam tutaj zbyt wiele, więc nie będę zdradzać tych produktów, jednak po szkoleniu i skompletowaniu kosmetyków na pewno taki wpis się pojawi. Dlaczego uważam, że warto mieć taką listę podstawowych produktów w kuferku wizażysty? Myślę, że warto wiedzieć, co sądzą inne osoby i podyskutować o tym ze specjalistą. Nie pójść na przysłowiowego “jana” i notować. Tylko móc rozmawiać i pytać, a co z tym produktem, czy innym. W kompletowaniu tej wiedzy pomaga mi YouTube i artyści tworzący tam filmy.

Podstawowe czynności w makijażu

Idąc na kurs chcę się doskonalić. Ale już coś umieć. I wiedzieć, co mi sprawia trudności i co trzeba ćwiczyć. Może zmienić technikę. Za to płacę i chce wyciągnąć ze szkolenia jak najwięcej. Dlatego też pracuje nad kilkoma podstawowymi czynnościami w makijażu:

 • blendowaniu cieni – to podstawa
 • przyklejaniu sztucznych rzęs – to idzie chyba narazie najgorzej
 • mocne kolory na ustach – w moim przypadku ciężka sprawa
 • malowanie kresek – bo to moim zdaniem trzeba ćwiczyć
 • malowanie brwi – ja mam duże i dość pełne, więc je tylko koloryzuje, a u kogoś może to wyglądać inaczej

Jakie podstawowe czynności w makijażu według Was warto poćwiczyć przed szkoleniem? Napiszcie mi w komentarzach.

 

 

 


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *