Recenzja Skin Coach Bożena Społowicz

Luty 15, 2018 0

Kto nie marzy o pięknej, nieskazitelnej cerze. O braku wyprysków i wychodzeniu z domu bez makijażu. Pewnie wiele z nas. Ja też o tym marzę… i przez to właśnie znalazłam książkę Skin Coach Bożeny Społowicz. I właśnie niej chcę poświęcić dzisiejszy wpis.

Książka jest poświęcona tematyce pielęgnacji skóry. Ale nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie. Autorka uważa,  że wpływ na wygląd i kondycję cery ma nie tylko pielęgnacja, ale również to co jemy, stres, aktywność fizyczna czy ilość snu. Ciężko się z nią nie zgodzić. Lektura jest na prawdę pouczająca. Widać, że Pani Bożenia Społowicz ma ogromą wiedzę i chce się nią podzielić. To jest kolejna książka, którą Wam prezentuje, której się nie czyta. Ją trzeba przerobić, tak jak RLM Tajniki Makijażu.

Oczywiście przeczytałam kilka recenzji w sieci. Są te pozytywne i te negatywne. W moim mniemaniu do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem i umiarem. Nie zamierzam od razu wyrzucać wszystkich swoich kosmetyków i kupować te droższe i o minimalistycznym składzie. Książkę przeczytałam i uważam, że wiele porad jest cennych i warto je wprowadzić w swoje życie. Z kolorówki nie chce rezygnować, ponieważ uwielbiam ją testować i to by się kłóciło ze mną. Pamiętajcie, żeby wybrać z lektury to, co dla Was najważniejsze. A nie ślepo podąrzać za każdym słowem. Tylko myśleć, Kochane myśleć!

Wrażenia estetyczne

Książka samą okładką przyciąga wzrok. Z jednej strony minimalistyczna, jednak z drugiej tłoczenie ma ciekawe elementy. Wnętrze również nas niezawiedzie. Jest tak estetyczna, że wręcz idealna do robienia zdjęć. Jest zachowana przyjemna równowaga pomiędzy fotografiami a tekstem. Czyta się ją dobrze i są przerywniki do podziwiania. Przejrzysta i spójna ze sobą w każdym detalu.

Koło skóry ze Skin Coach

Bożena Społowicz stworzyła tak zwane koło skóry. Zawiera ono wszystkie elementy naszego życia, które wpływają na kondycję naszej cery. Jest to genialne narzędzie, które pokazuje nam, jak wiele nam brakuje do ideału. I że mamy nad czym pracować. Ja mam tak, że przecież jem zdrowo, że pije wodę, że śpie. Ale to jest tylko dobre na pewnym poziomie, a jeszcze wiele mi brakuje do ideału. Człowiek uświadamia sobie, ile jeszcze może zmienić, jeśli zechce.

Konkretne propozycje produktów w Skin Coach

Jeśli ktoś jest laikiem w danym temacie, to ciężko jest wybrać odpowiednie dla siebie produkty. Podoba mi się w Skin Coach, że Pani Bożena podaje konkretne produkty z danej kategorii do pielęgnacji. Oczywiście jest ich kilka w różnej cenie, by każdy znalazł coś dla siebie. Nie musimy ich od razu kupować (tym bardziej, że nie są tanie), ale możemy o nich poczytać i szukać produktów podobnych do nich o równie dobrym składzie.

Cenne informacje dla posiadaczki każdego typu cery

Są książki, które mówią bardzo ogólnie o pielęgnacji. I niby coś wnoszą do naszego życia, ale tak na prawdę  nie są przydatne i pomocne. W Skin Coach znajdziesz szczegółowe informacje dla każdego rodzaju skóry. Zacznijmy od tego, że najpierw za pomocą książki ocenisz, jaki masz typ skóry. A później dowiesz się, jak ją pielęgnować.

Porady na każdą kieszeń

Autorka doskonale z daje sobie sprawę, że zasobność portfela ma swoje granice, więc stworzyła porady dla każdego. Są takie dla osób, które chcą o siebie zadbać, ale nie mają funduszy. I tutaj wchodzimy na sferę codziennych czynności i przyzwyczajeń. A jeśli mamy wyznaczone na to pieniądze, to możemy zainwestować je, ale z głową! Oczywiście ja polecam zacząć od tych porad codziennych, bo dobre nawyki to podstawa. Jeśli ich nie będzie, to nawet najdroższy krem nie zdziała cudów.

Zmiany po przeczytaniu Skin Coach Bożeny Społowicz

Nie rzucam się od razu na głęboką wodę. Zaczynam od niewielkich procesów, które mają moim zdaniem ogromne znaczenie.

  • Po pierwsze picie 2 litrów wody dziennie. Przyznam, że ciężko mi to idzie. Nawet jak się staram, to nie wychodzi dwa litry dziennie, ale jest coraz lepiej.
  • Genialnym przyzwyczajeniem jest picie ciepłej wody rano. To się u mnie sprawdza świetnie i od razu weszło mi w nawyk. Mam wrażenie, że pobudza ona cały organizm do funkcjonowania. A w okresie zimowy, to fajny początek dnia.
  • Skin Coach mówi, że powinniśmy jeść 3 ciepłe posiłki dziennie. U mnie zazwyczaj był to jeden posiłek. Teraz do ciepłego obiadu pracują nad ciepłymi śniadami. Od początku lutego chyba tylko jedno śniadanie było na zimno. Chociaż to troszkę męczące, bo dla siebie robie ciepłą owsiankę, dla dziecka kaszę, a dla partnera jeszcze coś innego. Więc mi wychodzi 3 różne śniadania.
  • Bardzo chcę wprowadzić również detoks kosmetyczki. Brałam się za niego już 3 razy, ale za każdym coś/ktoś mi przeszkodził, więc to jeszcze przede mną.

Narazie tylko tyle. Ale myślę, że to taka moja podstawa, którą chcę uzyskać, by przejść do kolejnych wybranych kroków.

Moja opinia o Skin Coach Bożeny Społowicz

Uważam, że Skin Coach to bardzo treściwa książka. Autorka zadbałą o każdy detal. Treść jest czytelnie zaprezentowana i napisana językiem zrozumiałym dla wszystkich. Fotografie umilają czytanie, ale nie przeważają nad treścią. Z porad każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od sytuacji, w której się aktualnie znajduje. Skin coach czyta się przyjemnie z przerwami na refleksje. Podoba mi się, że Pani Bożena nie uważa, że trzeba wprowadzić wszystko na raz, tylko systematycznie po kolei. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze i że warto wprowadzić do swojego życia wiele porad ze Skin Coacha. Książka buduje świadomość, a nie napędza sprzedaż. Wygrywa minimalizm, myślenie i świadomy wybór.

Koniecznie napiszcie, czy oddałyście się lekturze Skin Coach? Jak Wam się podoba zarówno treść, jak i podejście do pielęgnacji skóry?


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *