Konsultantka Avon – warto czy nie?

Wrzesień 26, 2017 0

Na pewno słyszeliście to słowo, na które każdy reaguje uciekaniem i “nie nie nie”. Konstultantka. Co to tak właściwie znaczy i czy warto być konsultantką Avon?

Zacznijmy od tego “mrocznego” słowa KONSULTANTKA. To nic innego, jak przedstawiciel, specjalista od kosmetyków danej firmy, osoba prezentująca daną firmę, czy też sprzedająca dane produkty. Bo to nie tylko muszą być kosmetyki. Akurat w Avonie są kosmetyki.

Pewnie wiele z Was już miało tę propozycję. Tylko, że my od razu słyszymy, to może Pani zrobi zakupy na 200 zł, to proste, da Pani koleżankom katalog. A my od razu gleba. Dlaczego miałabym dawać koleżankom katalog? Dopiero sama może chce a może i nie poznać tę firmę.

Jednak ja tutaj nie chcę Was namawiać do sprzedawania kosmetyków tej firmy, tylko raczej zachęcić do poznania tych kosmetyków. Pokażę Wam plusy współpracy z Avon i to, co mi się nie podoba. Osobiście mam konto na własne potrzeby. Do spróbowania nowości, zakupu taniej domowych środków.

Możliwośc wypróbowania kosmetyków po niższej cenie

To chyba jedna z najfajniejszych zalet. Można wypróbować dany kosmetyk kupując go 15% taniej (tyle aktualnie dostaje konstultantka na zakupy do 160 zł). To dość dużo, jeśli patrzymy na rabaty, które dostajemy w innych firmach za lojalnościowe karty. Nie zawsze może chodzić nam o dany kosmetyk, ale o jego formułę.

Oszczędzamy na domowych środkach

Ja z tego korzystam. Bo każdy z nas musi kupić mydło, żel pod prysznic, szampon, czy nawet płyn do higieny intymnej. Policzcie sobie, ile wydacie na to w drogerii, a ile Wam wyjdzie w Avonie przy najniższym rabacie 15%. Od razu uprzedze Wasze pytania, mi szampon z serii Naturals za około 7 zł (cena bez zniżki) sprawdza się tak samo jak te drogeryjne po 15 zł. Odkryłam dopiero to ostatnio i stwierdziłam, że nie będę przepłacać, bo szkoda. Można te pieniądze wydać na co innego.

Darmowe szkolenia makijażowe

Jeśli angażuje się troszkę w Avon, to masz możliwość skorzystania ze szkoleń pielęgnacyjnych i makijażowych. To świetna sprawa. Szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej zbyt duże styczności ze światem beauty i chcą o siebie zadbać i nauczyć się malować. Oczywiście szkolenia są darmowe. Ale jeśli pójdziemy na wyższy poziom – lidera, czyli budowania swojej grupy sprzedażowej, to również szkolimy się w sprzedaży i zarządzaniu grupą.

Bez zobowiązań

Brzmi jakby to był jakiś związek. Rozmawiamy dalej o byciu konsultantką Avon. Po pierwsze nie płacimy za wyrobienie sobie numeru. Nie jesteśmy zoobowiązani do robienia zakupów w każdym kataogu. Nie ma kar za bycie nieaktywnym. W każdej chwili możecie zrezygnować. A po roku czasu od ostatniego zamówienia Wasze konto “wygasa”. Jeśli po tym czasie chcecie wrócić, to szybko można je aktywować z powrotem.

Ciekawe bonusy

Co katalog są promocje specjalne dla konsultantek, bonusy dosłownie za złotówkę czy dwie. Można mieć nowe kosmetyki do przetestowania czy sprezentowania innym. Dodatkowo często można kupić taniej wody perfumowane, a te cieszą się dobrą opinią wśród kobiet.

Zwróc kosmetyk oddadzą pieniądze

A najfajniejsze jest to, że każdy kosmetyk, który się u nas nie sprawdzi, nie spodoba się nam zapach, formuła, czy nie jest przeznaczony dla naszej cery, włosów – możemy zwrócić. Mamy na to (chyba) 3 katalogi i warunek jest taki, że nie może być zużyte więcej niż 25% produktu. Także myślę, że to fajna opcja, bo mamy 100% gwarancji.

Co mi się nie podoba?

Tak jak obiecałam na początku, napiszę również, co mi się nie podoba. Po pierwsze taka nagonka… Żeby koniecznie dobić o 160 zł albo 200 zł, to wtedy coś tam… Ale mnie nie zawsze obchodzi “coś tam”. Kolejna sprawa jest taka, że czasami osoby będące nad nami są po prostu upierdliwe i nie rozumieją, że ktoś mówi nie. Ale to wszystko zależy od osoby. Poza tym nie mama żadnych zarzutów do Avon.

A jakie Wy macie doświadczenia z Avon? Powiem Wam jeszcze, że Avon teraz różni się od Avonu sprzed 10 lat. Są inne standardy i wymagania od osób rekrutujących. Pamiętajcie też, że jeśli jednak konsultantka jest namolna, to nie znaczy, że każda taka jest, po prostu poszukajcie innej.

foto: Avon.pl


Dodaj odpowiedź:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *